Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! Слава Україні! Героям Слава! Keep calm. Believe in the Armed Forces Ukraine. Together to victory! Glory to Ukraine! Glory to Heroes!

Словник

четвер, 21 липня 2016 р.

                         У с е    п р о    р о с л и н и!

1. Яка болотна рослина може замінити вату та йод? Сфагнум.
2. Яка рослина розповсюдилась в Україні після нашестя татар? Аїр. Татари возили кореневища аїру із собою, вважаючи, що ця рослина очищає воду. Перепливаючи на конях річки, вони кидали в них кореневища, які швидко вкорінювалися. Тому цю рослину й називають ще татарським зіллям. Здавна відомі лікарські властивості аїру.


3. Чому на схилах ярів, для укріплення пісків, садять сосну, а не ялину? Корені сосни проникають у грунт глибоко, а в ялини вони поверхневі.
4. Яка «мандрівниця» з Південної Америки стала злісним бур'яном наших городів? Галінсога.


5. Чому в ялини завжди гостра вершина? Поки живе — росте.
6. З кори якого дерева виготовляють корки? Корковий дуб.
7. Чи є у флорі України отруйні рослини? Які з них ростуть у вашій місцевості? Є. Вороняче око, чемериця, дурман.
8. На перший погляд така слабенька, але залишити її на грядці — вмить овочі заглушить. Біла квіточка — вірний барометр: якщо не розкрилась до 9 ранку — чекай дощу. Ніжна рослинка, а зимує під снігом. Цей бур'янець — улюблена їжа багатьох мешканців живого куточка. Про яку рослину йдеться? Мокрець, або зірочник.


9. У її листі містяться вітаміни С і К, провітамін А, корисні мінеральні солі й білки. Навесні з неї варять зелений борщ. Можна добути й зелену фарбу. У давнину з її волокон виробляли мішковину. А ти думаєш, вона лиш пече? Назви цю рослину. Яке значення для неї має здатність обпікати? Кропива. Захисне значення.
10. Струнка рослина до 1,5 м висотою, має гарне  перисте листя й блідо-рожеві (блідо-бузкові) запашні суцвіття-парасольки. Шукайте її на вологих луках, лісових галявинах, поблизу водойм. Відома як лікарська, тому останнім часом культивується. Препарати з коренів цієї рослини заспокоюють нерви людей, а її запах збуджує кішок.
Валеріана лікарська.
11. Чому кімнатні рослини розмножуються здебільшого вегетативно?
   Ці рослини походять переважно з інших країн і за наших умов не цвітуть або не дають плодів без штучного запилення. Тому від покоління до покоління виживають рослини, здатні до вегетативного розмноження.
12. Ця рослина — не паразит, але нерідко вбиває могутні дерева. Як? Листя темно-зелене, п'ятилопатеве. Стебло має присоски, витке. На півдні росте в лісах, а в нас вирощується як ампельна кімнатна рослина. Що це за рослина? Як вона розмножується?
   Плющ. Розмножується вегетативно. Прикріплюючись до стовбурів дерев, використовує їх поживні речовини, через що дерево може загинути.
                                       




Немає коментарів:

Дописати коментар