Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! Слава Україні! Героям Слава! Keep calm. Believe in the Armed Forces Ukraine. Together to victory! Glory to Ukraine! Glory to Heroes!

Словник

неділю, 7 травня 2017 р.

«Немає нічого більш винахідливого, ніж природа»
Цицерон
Ц і к а в и н к и    п р о    т в а р и н!!!
Найшвидший наземний ссавець: гепард, який при гонитві за здобиччю розвиває швидкість 120 км/год.
→ Найвищий наземний ссавець: жирафа, зріст якої сягає 6 м.
→ Найменший ссавець: малий підковоніс, довжина якого становить 29 – 33 мм, а маса – 3,6 – 8 г.
→ Найбільший безхребетний: гігантський кальмар. Разом зі щупальцями його довжина становить понад 20 м.



→ Найтриваліша  вагітність: 660 днів, або близько 22 місяців, в індійського слона.
→ Найдовше живуть: деякі сейшельські  гігантські  черепахи – до 300 років.
→ Найдовший міграційний шлях: полярний крячок щороку пролітає 40 000 км від північного полюсу до південного й назад.
Жаби здатні пристосуватися до життя за найрізноманітніших умов. Вони можуть жити на висоті 8 000 м над рівнем моря (в Гімалайських горах) і у вугільних шахтах на глибині 340 м.
Жук – ковалик довжиною 10 мм, рятуючись від ворогів, здатний підстрибнути вгору на 30 см.


Летючі риби можуть подолати в повітрі відстань близько 1 км, при цьому край їхнього хвостового плавника має бути занурений у воду.
→ Під час Другої світової війни сапсанів убивали, оскільки вони полювали на поштових голубів, що передавали військові повідомлення.  Самець сапсана майже на третину менший за самку, окрім того, він відрізняється темним оперенням на вершку голови, по боках якої чітко виділяються темні «вуса». У цього сокола великі очі й гострий зір. Свою жертву птах може розпізнати навіть із висоти 300 метрів. Сапсану загрожує зникнення – чисельність його популяції невпинно зменшується.
→ Вік чорного ведмедя можна визначити за зубами, на розрізі яких видно кола, як на стовбурі дерева. Чорний ведмідь полює на сніжних кіз, скидаючи їх зі скельних полиць.
Жирафа має таку саму кількість шийних хребців, як  і  більшість ссавців, проте вони значно довші. Самки жирафи пасуться до 12 годин на день, самці – менше. При світлі місяця тварини годуються й вночі. Довгий час вважали, що жирафи німі. Проте це не так, у них є голосові зв’язки, тому вони можуть видавати звуки. Доросла жирафа за день поїдає близько 60 кг листя і ростків, що відповідає в середньому приблизно 1/7 від її маси.



Індійський носоріг може отримати сонячний удар. Для  захисту від сонячних променів він періодично приймає грязьові ванни.
→ Найбільша кількість хребців – у змій: до 435.
→ Осьовий кістяк акули складається приблизно з 400 хребців. Набагато більшою кількість хребців була у викопних хребетних. Наукові факти підтверджують, що рекорд гігантської змії Archaeophis proavus поки не перевершений – 565 хребців.

Джерело: Біологія. Шкільний світ
 /Газета для вчителів біології та природознавства/.