Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! Слава Україні! Героям Слава! Keep calm. Believe in the Armed Forces Ukraine. Together to victory! Glory to Ukraine! Glory to Heroes!

Словник

понеділок, 7 травня 2018 р.

Екскурсія до Міста Лева!
   5 травня учні та учителі Поршнянського НВК I II ступенів здійснили неймовірно фантастичну мандрівку старовинними архітектурними, сповненими безлічі усіляких таємниць та насичені духом історії, вуличками міста Лева, відвідавши музей зброї «Арсенал» - експозиційний відділ Львівського історичного музею, природознавчий музей Національної академії наук України та піднялися на найвищу точку міста – Високий Замок! Сила силенна вражень, знань та емоцій.


   Музей Арсенал вразив зразками старовинної зброї з більш як 30 країн світу. Експозиція побудована за хронологічно-тематичним принципом, за видами та місцем виготовлення зброї. Хронологічні межі експонованих пам’яток охоплюють XI - поч. ХХ ст. і дають уявлення про еволюцію зброї, її типи, види, осередки виготовлення, естетичні смаки майстрів-зброярів, рівень технічного розвитку суспільства тощо. Розкішне оздоблення багатьох експонатів дає змогу говорити про них і як про твори ужиткового мистецтва. Чимало пам’яток декоровано дорогоцінними металами, самоцвітами, слоновою кісткою, перлами, коралами, перламутром. У Музеї-Арсеналі представлено всі основні види зброї: холодна, метальна, вогнепальна, предмети захисного озброєння. Найширше представлена холодна зброя: ножі, кинджали, мечі, шаблі, шпаги, ятагани, сокири, алебарди, булави, чекани, перначі тощо. Також репрезентовано всі типи середньовічних мечів: поясні, півтораручні, дворучні. Клинки багатьох позначені клеймами, символічними знаками, написами. Цікавим є півтораручний меч XIV століття, голівку руків’я якого оздоблює латунний хрест - знак Тевтонського ордену. Ця пам’ятка - свідок героїчної боротьби слов’янських народів проти німецьких рицарів. Дивують своїми розмірами величезні дворучні мечі XVI ст., що їх використовували при обороні фортець для збивання штурмових драбин, ними була озброєна охорона полководців та прапора. Окрасою колекції є шабля XVII століття східного типу з подвійним клинком - т.зв. "зульфакар". Вишуканим декором вирізняються ножі та кинджали народів Кавказу та арабського Сходу. Широко представлена в експозиції холодна зброя на ратищах: списи, протазани, алебарди, бердиші, сокири тощо.





   У природознавчому музеї нас чекала виставка про мистецтво виживання тварин. Один із унікальних експонатів виставки – переріз ґрунту. Такого немає більше ніде в Європі, кажуть музейники. Фахівці протягом року не один десяток днів провели в експедиціях, визбируючи необхідний матеріал. «Ми вибирали каміння, ґрунт різних кольорів різної структури, збирали рослини і засушували їх. Потім робилась основа з пінопласту, наносився подрібнений ґрунт. І на це все зверху монтувалось коріння рослин, личинки хрущів, миші, кроти», – так описав технологію виготовлення експонату Володимир Різун, куратор виставки. Загалом експозиція розмістилася у п`яти залах. У кожному є тварини, які живуть у різних середовищах – у воді, ґрунті та землі. Один із залів експозиції присвячений тому, як тварини виживають у місті. Тут, наприклад, можна побачити гніздо сороки із алюмінієвого дроту, – пташка жила неподалік заводу. І хоча виставка «Мистецтво виживання» і так змушувала нас ходити із відкритими ротами, музейники обіцяють її постійно вдосконалювати. 






  Ну і завершили мандри приємним сходженням на Високий Замок! Піднявшись на Замкову гору, ви побачите Львів у всій красі. Тепле сонячне проміння, що неначе омиває кольорові будиночки в своїх обіймах, та блакитне безкрає небо над дрімаючим містом навіюють романтичний настрій. Саме тому на Високому замку полюблять бувати закохані, спостерігаючи, як кожної миті сонце сідає все нижче та нижче, огортаючи львівські вулички у тенета ночі....


  Загалом, супер! Приємно втомлені й окрилені духом Міста Лева мандрівники повернулися додому!!!